Mint ahogy a bevezetőmben is leírtam, egy megszületni vágyó kis Lélek már a fogantatás pillanatától készülődik az Élet-re! Élete első napjaitól kezdve rengeteg dolgot kell megtanulnia: levegőt venni, enni, emészteni, aludni, ébren lenni… Napról-napra fejlődik a látása, az érzékelése, az idegrendszere. Felfedezi a saját testét, megtanul hasalni, forogni, a tárgyakat megfogni. Eleinte minden mozgás nehéz, mert nehezen engedelmeskednek a kezei, lábai. Aztán kúszva, mászva bejárja a teret, és felfedezi az őt körülvevő világot. Újabbnál újabb megtapasztalások, felfedezések várnak rá.
Közben érzékeli, hogy Ti – a Szülei – szeretettel és gondoskodva veszitek körül. Néha lehet, hogy kissé bizonytalanok vagytok, hogy mindent jól csináltok-e, és még nem mindig értitek meg, mi jó a Babátoknak. De ez nem baj! Közösen tanuljátok egymást!
Az első életévek fejlődési üteme, és minősége az egész életünkre hatással van. Az első pár évben fejlődünk, tanulunk a legtöbbet, az idegrendszer szerveződése ekkor a legintenzívebb. Kibontakoznak a képességeink, kialakulnak az alapvető humán funkcióink: a járás, manipuláció, beszéd, testséma, felismerés, elemi szokások, majd az én-tudat. Így érthető igazán annak a jelentősége, hogy a Babánk első pár évének fejlődési üteme és minősége a legnagyobb mértékben meghatározza a személyiségfejlődés ütemét és jellegét. Azaz nemcsak a fizikai síkon, hanem lelki és mentális síkon befolyásolja, hogy milyen EMBER-ré válhat gyermekünk…
Hiszek abban, hogy minden Szülő a lehető legjobbat szeretné a Babájának, gyermekének adni! De nem mindegy, hogy milyen mintákkal, sztereotípiákkal, interneten terjedő ál-igazságokkal találkozik, mik azok az impulzusok, amik segítenek (vagy nem segítenek) a jó szülővé válásban.
Amennyiben úgy gondolod Kedves Szülő, hogy vannak kérdéseid, esetleg bizonytalanságok a babád gondozásával, fejlődésével, nevelgetésével kapcsolatban, szívesen segítek támpontokkal, instrukciókkal, különböző szempontok ismertetésével. Nemcsak háromgyermekes anyaként, hanem ayurvéda konzulensként és pszichológiai ismereteimmel igyekezlek támogatni Titeket, hogy minél könnyebben, tisztábban kialakítsátok saját módszereiteket, megtaláljátok a rátok jellemző eszközöket, segítségeket, hogy a lehető leghelyesebben szeressétek, neveljétek a hozzátok születő Babát!
”Minden Baba okkal választja szüleit!”
Az alábbiakban kiemelnék pár példát, hogy milyen problémák, nehézségek esetén érdemes konzultációt, tanácsadást kérni:
- problémás várandóság, nehéz születés, rossz születéskörüli (perinatális) paraméterek
- nehezített táplálás (akár szoptatási problémák), hasfájás, emésztési problémák
- alvási, altatási nehézségek, nyugtalanság
- asszimetria a fejtartásban, fejforgatásban, kézhasználatban, mozgások kivitelezésében
- ha nem szeret hasalni éber állapotban a baba!!! (A hozzám járó szülők tudják az egyik legfontosabb piros betűs mondatomat: „A hason fekvés a mozgásfejlődésünk alapja!” )
- megkésett, vagy kimaradt nagymozgások esetén
- a fejlődésben való megrekedés, hirtelen visszaesés esetén
- különböző szindrómák, betegségek esetén…
- ha bármi olyan kérdésed van, amire még nem találtál megnyugtató választ…
Nagyon szeretek a szülőkkel együtt dolgozni azon, hogy a hozzám ellátogató Kisbabák visszanyerjék/megtartsák Egész-ségüket, és elsajátítsák mindazt, ami fejlődésükhöz, leendő önálló kis életükhöz szükséges, hogy boldog, teljes életet élhessenek!
Szeretettel várlak Benneteket:
Zsuzsi
A konzultációk és kezelések időtartamáról és árairól bővebben ide kattintva olvashatsz.