Az Ayurveda tudománya már az i.e. 5000 körüli időkben is foglalkozott azzal a ténnyel, hogy a szerveink tükörképe megtalálható testünk különböző felületein, mint például a tenyéren, a talpon, az arcon, a nyelven, fogakon, íriszen. Az azóta világszerte elterjedt természetgyógyászati módszert reflexológiának, reflexzóna-terápiának nevezik. (A tűvel végzett kezelést akupunktúrának, a terapeuta ujjával, kezével végzett kezelést akupresszúrának hívják.)
Miközben nyomást fejtünk ki a szerv reflexzónájának felületére, a reflexzóna szövetminőségének tapintásából érzékeljük a belső szervek állapotát. A reflexzóna fájdalma, érzékenysége, a zónában tapintható lerakódás az adott szerv diszfunkcióját, esetleges megbetegedését jelzi. A diagnózis megállapításán túl terápiára is használható ez a „tükörkép” tudás, reflexzóna ismeret. A terápia során a fájdalomérzet folyamatosan csillapodik a zónában, változik a szövetminőség a kezünk alatt, a lerakódások méretének csökkenése is állapotjavulást jelent. A masszázs kezelés hatása viszont nem csak lokálisan a kezelt területen (például a talpon) érzékelhető, hanem a zónához kapcsoló szervben is kifejti a távoli , úgy nevezett reflexhatását. A reflexhatás a „harmadik szabályzó rendszeren”, a meridián rendszeren keresztül történik. A meridiánok a testünkben lévő energia vezetékek.
A reflexzóna masszázs kezelés serkenti a vér- és nyirokkeringést, amely a test öntisztulási képességét megtöbbszörözi. Erősíti az immunrendszerünket, ezáltal az öngyógyító folyamatokat beindítja. Testi-lelki feszültségeinket oldja, relaxál és kellemes érzetet ad. A kezeléseket érdemes pár héten át folyamatosan megismételni, a kívánt hatás elérése érdekében.
Ha szeretnéd kipróbálni, vagy úgy érzed, hogy kifejezetten szükséged van erre a gyógyító kezelésre, keress bizalommal.
Szeretettel várlak:
Zsuzsi
A konzultációk és kezelések időtartamáról és árairól bővebben ide kattintva olvashatsz.